Już za kilka godzin odbędzie się inauguracja XIX Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych w Tarnowie Podgórnym. W roku bieżącym to właśnie Zrzeszenie obchodzi swój okrągły jubileusz 70-lecia założenia pierwszej organizacji LZS w Polsce. W tegorocznym święcie jakim są centralne igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych nie zabraknie zelowskich drużyn. W wyniku wcześniejszych wojewódzkich eliminacji nasza gmina będzie reprezentować woj. łódzkie na ogólnopolskie igrzyska Zrzeszenia LZS w dyscyplinie piłki nożnej kobiet, piłki nożnej mężczyzn, piłki koszykowej mężczyzn, bloku integracyjnym. Sportowcom z terenu miasta i gminy Zelów jak i całej reprezentacji województwa łódzkiego życzymy udanego startu oraz wysokich miejsc medalowych. Honorowy patronat nad ogólnopolskimi igrzyskami LZS objął Prezydent RP Andrzej Duda.