26-28 sierpnia br. w Tarnowie Podgórnym odbyły się XIX Ogólnopolskie Igrzyska Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Podczas tegorocznych igrzysk odbyła się uroczystość podsumowująca minione 70-lat istnienia naszego zrzeszenia. Igrzyska to 19 konkurencji drużynowych i indywidualnych w części sportowej oraz sportowo-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych. Reprezentowaliśmy województwo łódzkie w poszczególnych dyscyplinach sportowych piłki nożnej kobiet i mężczyzn, czwórbój kobiet, piłki koszykowej mężczyzn oraz bloku integracyjnym. 

     Dużym sukcesem odniesionym podczas tegorocznych igrzysk była drużyna piłki koszykowej mężczyzn. Zelowska drużyna Ku Chwale Basketball zdobyła Mistrzostwo Polski LZS w piłce koszykowej. Rozgrywki, w których udział wzięli w Tarnowie Podgórnym reprezentanci 11 województw, były na bardzo wysokim poziomie, a część zawodników miała do czynienia z profesjonalną koszykówką. „Zacięty bój” stoczyła nasza drużyna najpierw z przedstawicielami woj. zachodniopomorskiego (wygrana 1 punktem) i lubelskiego (2 punktami), a w finale z gospodarzami - reprezentantami woj. wielkopolskiego. Po zacię- tym pojedynku drużyna Ku Chwale Basketball odniosła zwycięstwo 12-8 stając się w ten sposób najlepszą drużyną LZS w koszykówce 3x3 w kraju. Skład mistrzowskiej drużyny: Sergiusz Michalak, Rafał Niewiadomski, Tomasz Pietruszewski, Marcin Skowroński. 


    W dyscyplinach przeznaczonych dla bloku integracyjnego województwo łódzkie łącznie zdobyło aż 22 medale (5 złotych, 9 srebrnych, 8 brązowych). W rzucie piłką do kosza kobiet na 6 miejscu została sklasyfikowana Justyna Beton, rzut piłką do kosza mężczyzn 4 miejsce Kamil Nowak, rzut ringo - 4 miejsce Justyna Beton, 5 miejsce Kamil Nowak, tor przeszkód - 4 miejsce Kamil Nowak, w biegu na 60 metrów mężczyzn 9 miejsce dla Kamila Nowaka. Bardzo dobrze spisali się tenisistki i tenisiści z blogu integracyjnego SPON Zelów zdobywając kilka medali. Tenis stołowy kobiet gra pojedyncza - 2 miejsce dla Justyny Beton, gra pojedyncza mężczyzn - 2 miejsce dla Michała Kluki. W grze podwójnej kobiet Justyna Beton i Dorota Adamczyk zostali sklasyfikowani na 3 miejscu, w grze podwójnej mężczyzn Kamil Nowak i Michał Kluka - 2 miejsce. W meczu o trzecie miejsce w grze mieszanej Justyna Beton i Michał Kluka - 3 miejsce.

     W klasyfikacji punktowej województw na 16 sklasyfikowanych województw województwo łódzkie zajęło 8 miejsce XIX Ogólnopolskich Igrzysk LZS. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie organizatora mistrzostw www.igrzyskalzs2016.pl .

Komentarze  

0 #2 MG LKS Zelów - Koszykarze najlepszą drużyną podczas XIX Ogólnopolskich IgrzyskJorge 2019-02-17 08:15
whoah this weblog is great i really like studying your posts.

Stay up the good work! You understand, a lot of individuals are hunting round for this information,
you could aid them greatly.

Feel free to visit my blog AXP Male Enhancement: http://ethecal.com/HH/groups/low-carb-diet-plans-are-they-a-choice-585479116/
Cytować
0 #1 MG LKS Zelów - Koszykarze najlepszą drużyną podczas XIX Ogólnopolskich IgrzyskReda 2019-02-11 09:54
Thank you for the blog post. Johnson and I happen to be saving to
get a new e boook on thios matter and youur post has made all of us to save our own money.
Your notions really answefed all our concerns.

In fact, over what we had recognized previous to the time we came upon your excellent blog.
I no longer have doubts and a troubled mind because you have totally attended to our own needs in thiss article.
Thanks

Feel free to surf to my web page ... http://forums.webhostingworld.net/index.php?action=profile;u=369780: http://esosh1.ru/bitrix/redirect.php?event1=u=369780
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież