12 czerwca br. na obiekcie sportowym Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi zostały przeprowadzone Letnie Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Zrzeszenia LZS województwa łódzkiego. Naszą reprezentacje Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie reprezentowała ZSP Zelów, ZSO Zelów, oraz w licznym składzie w dyscyplinach bloku integracyjnego Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Zelowie na czele z panią dyrektor Krystyną Dyniak. Po niezwykle wyrównanej walce w poszczególnych dyscyplinach sportowych nasza reprezentacja miasta i gminy Zelów nie wielką stratą do zwycięzcy tego rocznych igrzysk zajęła drugie miejsce w ogólnej, końcowej punktacji gmin w naszym województwie.

Osiągaliśmy następujące wyniki:

Piłka koszykowa kobiet: III miejsce
piłka siatkowa kobiet: V miejsce
piłka siatkowa mężczyzn: IV miejsce
piłka nożna kobiet: III miejsce
piłka nożna mężczyzn: IV miejsce

Niewiele zabrakło po niezwykle zaciętej walce w dyscyplinie przeciągania liny mężczyzn, iż reprezentacja Zelowa pod kierownictwem Kamila Wojtczyka, wielokrotnego uczestnika Ogólnopolskich turniejów, zawodów Strongman – w tym roku osiągając wysokie III miejsce STRONGMAN w Skórzec-u. Skład wicemistrzów województwa łódzkiego w przeciąganiu liny: Jakub Wrzesiak, Emaunel Muśkiewicz, Kamil Wojtczyk, Bartłomiej Pająk, Tomasz Śniady.

Warto też wyróżnić osiągnięcia sportowe z bloku integracyjnego, tam również nie zabrakło w wykonaniu mieszkańców z miasta i gminy Zelów zdobytych rezultatów:

pchnięcie kulą kobiet: III miejsce – Marzena Dyniak, V miejsce – Edyta Piotrowska
pchnięcie kulą mężczyzn: II – Paweł Zakrajda, V – Andrzej Leder
w biegu na 60 metrów kobiet: IV – Edyta Piotrowska, V – Marzena Dyniak
w biegu na 60 metrów mężczyzn: III – Miłosz Sadziński, V – Paweł Zakrajda
rzut lotką kobiet: III – Marzena Dyniak, IV – Edyta Piotrowska
rzut lotką mężczyzn: V – Szymon Majewski, VII – Kamil Nowak
skok w dal z miejsca mężczyzn: II – Andrzej Leder, III – Kamil Nowak

Zarząd Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie dziękuje wszystkim uczestniczkom i uczestnikom za wasz wysiłek, za start i reprezentowanie naszego miasta i gminy Zelów w zawodach zorganizowanych przez nasze Zrzeszenie. Jednocześnie najlepsi w poszczególnych dyscyplinach będą reprezentowali województwo łódzkie podczas XIV Ogólnopolskich Igrzysk Zrzeszenia LZS w Spale.

Autorzy zdjęć: Magdalena Zawodzińska, Jacek Krajda

Opracował: Rzecznik Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie Jacek Krajda

Więcej opublikowanych zdjęć zapraszamy na naszego fanpage facebookowego,
będzie nam miło jeśli polubisz również nasz profil.