aktualności - slajdy

I Memoriał ś.p. Szczepana Krajdy
Andrzej Gudzio Prezesem MG LKS w Zelowie
Wybrano nowy Zarząd MG LKS Zelów na lata 2021-2025

Szanowne warcabistki i warcabiści.

Większość z was z pewnością znało świętej pamięci Szczepana Krajdę. Sędziego, trenera, opiekuna, oraz zawodnika zaliczanego do ścisłej czołówki województwa łódzkiego. Dyscyplina warcabowa jaką na codzień we wolnej chwili uprawiałeś była Twoją prawdziwą pasją. W sytuacji epidemiologicznej jaka nas w roku ubiegłym spotkała poprosiłeś o wybór najlepszego, największego tabletu, by móc dalej trenować tym razem za pomocą aplikacji tą dyscypline sportową. Niestety, 6 grudnia 2020 roku w godzinach nocnych odszedłeś od nas nagle, dzień wcześniej próbowałeś swoich sił rywalizując z aplikacją, jak i grą online.

Planowałeś również zorganizować zaległe Wojewódzkie Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w warcabach 64-polowych. Po wstępnej rozmowie podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego w warcabach 100-polowych, które odbyły się w Lututowie zadecydowałeś wspólnie z Wojewódzkim Zrzeszeniem LZS w Łodzi żeby zorganizować w swojej macierzystej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach. Mistrzostwa te miały odbyć się również z okazji zbliżających się mikołajek czyli 6 grudnia... w tym dniu właśnie zostaliśmy poinformowani, ale o tym, iż z nami Ciebie już nie będzie...

W tych smutnych dla nas warcabistek, warcabistów, działaczy Ludowych Zespołów Sportowych, a przede wszystkim pełniąc przez wiele kadencji funkcję prezesa Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie, jak i wszystkich siedemnastu jednostkach z terenu miasta i gminy Zelów z Ochotniczej Straży Pożarnej, Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Zelowie, oraz macierzystej jednostce w której służyłeś przez okres 52 lat jako druh tej że jednostki OSP w Łobudzicach jednogłośnie zapadła decyzja, iż po śmiertnie zrealizujemy Twoje plany i upamiętnimy Twoją pamięć organizując I Memoriał im. świętej pamięci Szczepana Krajdy w Twojej Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach w której należałeś przez bardzo długi okres. Byłeś wsparciem i służyłeś dobrą radą jak tylko mogłeś każdej jednostce OSP, która o pomoc do Ciebie się zwróciła.

Zachęcamy do wspomnień związaną z relacją zdjęciową, która została udostępniona na jednym z profilów facebookowego. Ruszamy świętej pamięci Szczepanie z udostępnieniem regulaminu Mistrzostw Zelowa w Warcabach.

< Zapraszamy do foto galerii >