aktualności - slajdy

I Memoriał ś.p. Szczepana Krajdy
Andrzej Gudzio Prezesem MG LKS w Zelowie
Wybrano nowy Zarząd MG LKS Zelów na lata 2021-2025

27 marca 2022 roku w Zespole Szkół Przedszkolno Podstawowej w Drużbicach odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Warcabach 64-polowych. W tegorocznych mistrzostwach wzięło 138 warcabistek i warcabistów w tym 30 uczestników reprezentujących miasto i gminę Zelów. W skład klasyfikacji drużynowej zaliczane zostały trzy najlepsze osoby reprezentujące dany klub, szkołe czy gminę po 9 rundach.

W wyniku rywalizacji wśród punktacji drużynowej kobiet reprezentacja MG LKS Zelów zajęła III miejsce w składzie: Trębacz Sylwia (6,5 pkt), Zawodzińska Magdalena (5,5 pkt), Mituta Wiktoria (5,5 pkt) - łączna suma punktów 17,5 pkt.

W punktacji drużynowej mężczyzn reprezentacja Zelowa zajęła II miejsce ustępując zwycięzcy od wielu lat LKS Czarna Damka Lututów. Skład warcabistów ze Zelowa weszli: Sowała Andrzej (7,0 pkt), Brzozowski Józef (6,5 pkt), Sowała Bartosz (6,5 pkt) - łączna suma punktów 20.

W kategorii OPEN mężczyzn i kobiet:
4. Sowała Andrzej, 5. Brzozowski Józef, 7. Sowała Bartosz, 9. Sylwia Trębacz.

W klasyfikacji OPEN kobiet po 9 rundach:
1 - Sylwia Trębacz
10 - Zawodzińska Magdalena
11 - Mituta Wiktoria
12 - Sroka Monika

W klasyfikacji OPEN mężczyzn po 9 rundach:
5 - Brzozowski Józef
7 - Sowała Bartosz
10 - Pająk Kacper
12 - Rybak Bartosz

W kategorii wiekowej dla najmłodszych do 10 lat
1 - Sroka Wiktoria

natomiast wśród chłopców do 10 lat:
6 - Sowała Stanisław

Kategoria wiekowa dziewcząt do 13 lat:
9 - Zawodzińska justyna
14 - Sicińska Natalia

Kategoria wiekowa chłopców do 13 lat:
7 - Brzozowski Jakub

Kategoria wiekowa dziewcząt do 16 lat:
10 - Joachmiak Patrycja

Kategoria wiekowa mężczyzn do 19 lat:
1 - Soboń Jakub
4 - Makowski Kacper

Kategoria wiekowa kobiet do 35 lat:
1 - Trębacz Sylwia
4 - Zawodzińska Magdalena
5 - Mituta Wiktoria
6 - Smolna Paulina
7 - Radziszewska Magdalena

Kategoria wiekowa kobiet powyżej 35 lat:
2 - Sroka Monika

Kategoria wiekowa mężczyzn do 50 lat:
3 - Sowała Bartosz
5 - Pająk Kacper
7 - Rybak Bartosz

Kategoria wiekowa mężczyzn powyżej 50 lat:
3 - Sowała Andrzej
4 - Brzozowski Józef
9 - Kot Kazimierz
10 - Ciura Tadeusz
11 - Joachmiak Zdzisław
12 - Walaszczyk Zdzisław

Podczas Wojewódzkich Mistrzostw warcabistki - warcabiści ze Zelowa zostali odznaczeni wyróżnieniem Krajowego Zrzeszenia z okazji 75-lecia za wybitne i aktywne zangażowanie na rzecz Ludowych Zespołów Sportowych, za propagowanie LZS-u, za wkład w rozwój. Z rąk Przewodniczącego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Marka Mazura wyróżnieni zostali: Sylwia Trębacz, Tadeusz Ciura, Andrzej Sowała, Jacek Krajda, Józef Brzozowski.

Gratulujemy całej reprezentacji MG LKS Zelów za aktywne zangażowanie, za udział w zawodach, za tak liczne uczestnictwo, oraz wzorcowe reprezentowanie miasta i gminy Zelów.

Szczegółowy Komunikat dostępny na stronie wojewódzkiego Zrzeszenia (odnośnik - link)

Relacja Zdjęciowa