aktualności - slajdy

I Memoriał ś.p. Szczepana Krajdy
Andrzej Gudzio Prezesem MG LKS w Zelowie
Wybrano nowy Zarząd MG LKS Zelów na lata 2021-2025

24 kwietnia br. w Domu Kultury w Zelowie odbyły się debiutujące Mistrzostwa Zelowa w warcabach 64-polowych dla mieszkańców miasta i gminy Zelów. W wyniku rywalizacji po 7 rundach wyniki przedstawiają się następująco: klasyfikacja ogólna po 7 rundach wśród zwycięzców wyłonieni zostali: Sowała Andrzej, Brzozowski Józef, Sowała Bartosz, Trębacz Sylwia, Soboń Jakub, Zawodzińska Magdalena wieloletni uczestnicy mistrzostw szczebla gminnego, powiatowego, oraz wojewódzkiego. Wśród najmłodszych w kategorii dziewcząt do 13 lat zwyciężyła Zawodzińska Justyna, drugie miejsce Sicińska Natalia. W kategorii chłopców do 13 lat I – Sowała Stanisław, II - Duraj Mateusz, III - Kowalczyk Szymon. W kategorii wiekowej dziewcząt do 15 lat zwyciężyła Duraj Julia. W kategorii wiekowej mężczyzn do 19 lat: I – Soboń Jakub, II – Makowski Kacper. W kategorii wiekowej powyżej 19 lat kobiet - I - Trębacz Sylwia, II - Zawodzińska Magdalena, III – Sobczyk Katarzyna. W kategorii wiekowej powyżej 19 lat wśród mężczyzn I miejsce – Sowała Andrzej, II – Brzozowski Józef, III – Sowała Bartosz. Mistrzostwa te mają na celu propagowanie dyscypliny warcabowej, integracje środowiska miasta i gminy Zelów, spędzenie wolnego czasu, uczczenie 65-lecia Nadania Praw Miejskich dla Zelowa. W imieniu organizatorów dziękujemy Panu Burmistrzowi Zelowa Tomaszowi Jachymkowi za objęcie Honorowego Patronatu nad mistrzostwami. Dziękujemy redakcji b24.tv Adamowi Michelowi za relacje zdjęciową, Pani Zastępcy Burmistrza Zelowa Anettcie Mądry za uczestnictwo w zawodach.

Jednocześnie informujemy, iż w celu rozwoju dyscypliny warcabowej powstała Zelowska Sekcja Warcabowa. Informacje o dalszym rozwoju sekcji, o planowanych zawodach, szkoleniach, treningach zapraszamy Państwa na stronę internetową dyscypliny warcabowej pod adresem: www.warcaby.lkszelow.pl. Informujemy, iż już po wakacjach zaplanowanymi następnymi turniejami będą II Wojewódzkie Mistrzostwa w Warcabach im. Szczepana Krajdy – 9 października br. OSP Łobudzice, oraz Wojewódzkie Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w warcabach 100-polowych w Lututowie – istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnego transportu.

Organizatorem Mistrzostw jest Zarząd Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie, wraz z Zelowską Sekcją Warcabową. Tegoroczny turniej został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Zelowa.

<<< Komunikat Mistrzostw >>>

<<< Relacja Zdjęciowa >>>