Znajdziesz Nas

10 kwietnia br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Drużbicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w warcabach 64-polowych kobiet i mężczyzn. W tym roku warcaby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Udział wzięło w tegorocznych mistrzostwach 63 warcabistki i 75 warcabistów - został pobity rekord z poprzednich lat. Nie zabrakło również reprezentacji z miasta i gminy Zelów. Mistrzostwa woj. łódzkiego otworzył Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Marek Mazur, Wójt Gminy w Drużbicach Bożena Zielińska, Prezes Gminnego Zrzeszenia LZS w Drużbicach Monika Kulik. Następnie sędzia główny zawodów Szczepan Krajda omówił obowiązujące zasady gry, sędzią technicznym był Jacek Krajda. Grano systemem szwajcarskim OPEN kobiet i mężczyzn na dystansie 9 rundy w sześciu kategoriach wiekowych. W klasyfikacji ogólnej OPEN kobiet najlepszą warcabistką województwa łódzkiego została Sylwia Trębacz, która uzyskała 8,5 pkt, XXI miejsce przypadło dla Magdaleny Zawodzińskiej zdobywając 5 pkt. Wśród mężczyzn OPEN na VIII miejscu Józef Brzozowski (6,5 pkt), XXIV miejscu Szczepan Krajda (5 pkt), XXVIII miejscu - Dawid Wrzesiak (5 pkt).

W kategorii wiekowej do 35 lat kobiet I miejsce dla Sylwii Trębacz, IV miejsce - dla Magdaleny Zawodzińskiej. W przypadku mężczyzn wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco: Szkoły Podstawowe do 13 lat: X - Jakub Soboń, szkoły gimnazjalne do 16 lat: VIII - Kacper Pająk, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych do 19 lat na drugim miejscu został sklasyfikowany Dawid Wrzesiak (5 pkt), III - Dawid Knul (5 pkt), VII - Bartosz Rybak. W kategorii mężczyzn powyżej 35 lat  V miejsce dla Józefa Brzozowskiego, IX dla Szczepana Krajdy, XV - Zdzisława Walaszczyka. Zdjęcia z tegorocznych mistrzostw dostępne są w zakładce "Galeria Zdjęć"