Znajdziesz Nas

11 września br. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „KUSY” Łobudzice obchodził Jubileusz 25-lecia założenia klubu sportowego. Pomysłodawcą powstania klubu przy Szkole Podstawowej w Łobudzicach byli Jan Konieczny i Marian Bednarek.

W latach wcześniejszych za nim klub został oficjalnie utworzony uczniowie szkoły trenowali jak i również reprezentowali klub ZKS Włókniarz. 20 sierpnia 1997 roku powołano Komitet Założycielski Klubu. W tym że właśnie roku zapoczątkowano powstanie klubu, uchwalono statut jak i również powołano I Zarząd pod nazwą Uczniowski Ludowy Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Łobudzicach. W pierwszej kadencji zarządu ULKS „KUSY” w Łobudzicach w skład zarządu powołano: Bednarek Marian – prezes, Konieczny Jan – sekretarz, Kazimierczak Monika – skarbnik, w skład zarządu weszli: Szafrańska Janina, Malinowski Sławomir, Krajda Szczepan, Smolny Eugeniusz. Początki działalności klubu były bardzo trudnie. Treningi tenisa stołowego odbywały się na korytarzu szkolnym jak i również w klasach. Brakowało podstawowego sprzętu sportowego… stołów do tenisa stołowego, rakietek, okładzin, piłeczek jak i również stroi. W latach początkowych pomoc finansową klub ULKS „KUSY” Łobudzice pozyskiwał dzięki Urzędu Miejskiego w Zelowie oraz nielicznych sponsorów. Mimo tych trudności klub brał udział w zawodach szczebla powiatowego, wojewódzkiego, Makroregionalnego Centralnego. W latach w którym utworzono Gimnazjum w Łobudzicach i nadaniu szkole imienia Janusza Kusocińskiego klub przyjął nazwę od patrona ULKS „Kusy”. Pojawiły się znaczące sukcesy. Drużyna chłopców wygrała rozgrywki III ligi. Rozegrała dwa mecze barażowe z PKS Białogon Kielce i awansowała do II ligi. Awans w tych meczach drużyna uzyskała w składzie: Jarosław Motylski, Krzysztof Bednarek, Tomasz Bednarek i Andrzej Konieczny. W składzie drugo ligowym startowali również Marcin Maksalon i Sławomir Chrust. W tym samym okresie drużyna kobieca uczestniczyła w sezonie tenisa stołowego w trzeciej lidze. W sezonie 2005/2006 kobieca drużyna ULKS „KUSY” Łobudzice awansowała do drugiej ligi, w składzie drużyny były: Katarzyna Konieczna, Monika Wędzik, Dorota Domagała, Karina Soból.

Oprócz sukcesów w rozgrywkach ligowych zawodniczki i zawodnicy uzyskiwali bardzo dobre wyniki w rozgrywkach indywidualnych w grze pojedynczej, podwójnej jak i również mieszanej zdobywając wiele medali w Mistrzostwach Wojewódzkich organizowanych przez łódzki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego jak i Zrzeszenie LZS.
W roku Jubileuszowym odbyły się wybory nowego Zarządu ULKS „KUSY” Łobudzice. W skład tego zarządu na funkcjach przez najbliższe pięć lat kadencji weszli: Gapik Witold – prezes, Gudzio Andrzej – sekretarz, Sima Aleksandra – członek, jak i również trenerka dyscypliny tenisa stołowego.

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy w Zelowie serdecznie dziękuje za dotychczasową współpracę jak i również bogatą historię i wytrwałość podczas najtrudniejszego okresu w chwili powstania klubu sportowego. Wasz klub godnie reprezentuję gminę Zelów podczas spotkań ligowych tenisa stołowego, mistrzostw powiatu, województwa jak i również Ogólnopolskich Mistrzostw Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.