Oceń naszą stronę

ANKIETA. Zapraszamy do ocenienia naszej strony internetowej

ś.p. SZCZEPAN KRAJDA
OTWARTE MISTRZOSTWA ZELOWA W SZACHACH
Tradycyjnie wiosną jesteśmy organizatorami cieszącą się dużą popularnością turnieju szachowego w którym udział biorą najlepsi szachiści, szachistki z całej Polski jak i zagranicy.
KALENDARZ ZAWODÓW
HALOWE IGRZYSKA ZRZESZENIA LZS
Miasta i Gminy Zelów - 25 listopad br ZSP Zelów, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi - 2 grudnia br. w Łobudzicach.
PLEBISCYTY SPORTOWE
Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie, Powiatowego Zrzeszenia LZS w Bełchatowie, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi.

   

   10 kwietnia br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Drużbicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w warcabach 64-polowych kobiet i mężczyzn. W tym roku warcaby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Udział wzięło w tegorocznych mistrzostwach 63 warcabistki i 75 warcabistów - został pobity rekord z poprzednich lat. Nie zabrakło również reprezentacji z miasta i gminy Zelów. Mistrzostwa woj. łódzkiego otworzył Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Marek Mazur, Wójt Gminy w Drużbicach Bożena Zielińska, Prezes Gminnego Zrzeszenia LZS w Drużbicach Monika Kulik. Następnie sędzia główny zawodów Szczepan Krajda omówił obowiązujące zasady gry, sędzią technicznym był Jacek Krajda. Grano systemem szwajcarskim OPEN kobiet i mężczyzn na dystansie 9 rundy w sześciu kategoriach wiekowych. W klasyfikacji ogólnej OPEN kobiet najlepszą warcabistką województwa łódzkiego została Sylwia Trębacz, która uzyskała 8,5 pkt, XXI miejsce przypadło dla Magdaleny Zawodzińskiej zdobywając 5 pkt. Wśród mężczyzn OPEN na VIII miejscu Józef Brzozowski (6,5 pkt), XXIV miejscu Szczepan Krajda (5 pkt), XXVIII miejscu - Dawid Wrzesiak (5 pkt).