23 października br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie zostały rozegrane Indywidualne i Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w warcabach 100-polowych. W tegorocznej rywalizacji udział wzięło 86 warcabistek i warcabistów w tym 18 osobowa reprezentacja Zelowa osiągając wiele sukcesów. W klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn na bardzo wysokim 9 miejscu został sklasyfikowany Andrzej Sowała. W klasyfikacji OPEN kobiet najlepszą Zelowską warcabistką zajmując 7 miejsce została Magdalena Zawodzińska, oraz mężczyzn 7 miejsce dla Andrzeja Sowały. W punktacji drużynowej z niewielką stratą do drugiego miejsca reprezentacja MG LKS Zelów zdobyła 3 miejsce w składzie: Magdalena Zawodzińska, Andrzej i Bartosz Sowała, Tadeusz Ciura. W kategorii wiekowej do 10 lat zwyciężył reprezentant z Zelowa Filip Franc, 8 miejsce zdobył Adamczyk Kacper. W kategorii wiekowej dziewcząt do 13 lat – 8 miejsce Justyna Zawodzińska, natomiast u chłopców 11 miejsce Stanisław Sowała, 12 m-ce Jakub Brzozowski, 18 m-ce Kłych Jakub. W kategorii wiekowej chłopców do 16 lat: 7 miejsce Bartosz Popławski. W kategorii wiekowej mężczyzn do 20 lat zdominowała reprezentacja ze Zelowa zajmując pierwsze i drugie miejsca: 1 – Kacper Pająk, 2 – Jakub Soboń, 4 – Kacper Makowski, 6 – Eryk Mościński. W kategorii wiekowej kobiet powyżej 20 lat na 4 miejscu została sklasyfikowana Magdalena Zawodzińska, 5 miejsce dla Katarzyny Sobczyk. W kategorii wiekowej mężczyzn do 50 lat: 8 – Bartosz Sowała, 10 – Bartosz Rybak. W kategorii wiekowej mężczyzn powyżej 50 lat: 4 – Andrzej Sowała, 7 – Tadeusz Ciura, 9 – Zdzisław Walaszczyk. Mistrzostwa w Lututowie sędziowali: Magdalena Zawodzińska, Jacek Krajda.

Przypomnijmy, 9 października br. w OSP Łobudzicach odbyły się również II Mistrzostwa Zelowa w Warcabach 64-polowych rangi wojewódzkiej upamiętniającej działacza LZS, OSP, wielokrotnego sędziego, zawodnika dyscypliny warcabowej ś.p. Szczepana Krajdy.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna